Novotel się zmienia – sieć pokazała właśnie zupełnie nowe wnętrza, które stopniowo wprowadzać będzie w hotelach na całym świecie.

Marka nawiązała współpracę z czterema międzynarodowymi zespołami projektantów, aby zaprezentować nową wizję współczesnego stylu XXI wieku. W ramach ogólnoświatowego konkursu projektów wyłoniono cztery zwycięskie koncepcje, które zostaną wdrożone w obiektach na całym świecie.

W ramach globalnego opracowania nowego wystroju dla sieci, zespoły projektantów przygotowały koncepcje obejmujące tętniące życiem centrum społeczne dla gości i lokalnych społeczności, a także nowoczesny, intuicyjny i ponadczasowy design, wykorzystujący materiały wysokiej jakości. Zwycięskie koncepcje zostaną wprowadzone w życie, nie tylko w pokojach, ale też w częściach wspólnych hoteli, takich jak przestrzenie interakcji socjalnych, strefy fitness i spa.

Novotel-Hypothesis
Hypothesis
Novotel-Metro
Metro

Zwycięskie zespoły projektantów i ich projekty:

  1. RF Studio: adaptowalna, zrównoważona, łatwa w renowacji – koncepcja zapewnia domowe odczucia i nieoczywistą atmosferę; goście są zachęcani do odkrywania nowego sposobu życia w hotelu i czują się jak w sercu niewielkiej wioski.
  1. Metro: wzorowana na idei Novotelu „Czas jest po twojej stronie” nowoczesna koncepcja bazuje na naturalnych tonacjach i surowcach, zapraszając gości do korzystania z wielofunkcyjnej i elastycznej przestrzeni, która zmienia się w ciągu dnia. 
  1. Sundukovy Sisters: koncepcja pozwalająca łączyć biznes z przyjemnością reprezentuje mieszankę doświadczenia wellness w unikalnie zaprojektowanych przestrzeniach co-livingowych, które jednoczą w sobie tętniące życiem, towarzyskie otoczenie oraz aktualne trendy i ponadczasową wygodę. 
  1. Hypothesis: koncentrując się na redukcji ilości odpadów nie tylko w wymiarze fizycznym, lecz także odpowiedniego zagospodarowania przestrzeni i czasu, ta koncepcja projektowa pozwala gościom osiągnąć równowagę, której szukają podczas pobytu hotelu.
Novotel-RF Studio
RF Studio
Novotel-Sundukovy
Sundukovy Sisters

W nadchodzących latach goście hoteli Novotel mogą oczekiwać nowego wystroju wnętrz szeregu obiektów sieci na całym świecie. Wśród hoteli z regionu Europy Wschodniej, w których znajdzie się nowy design są m.in.: Novotel Geone Prague (Metro), Novotel Living Tallin (Sundukovy Sisters), Novotel Tirana, Novotel Sofia, Novotel Zagreb (Metro), Novotel Living Bucharest (Sundukovy Sisters). 

Jeśli chodzi o Polskę, to nie ma jeszcze oficjalnych informacji o hotelach, które zyskają nowy wygląd. W ostatnich latach w polskich hotelach Novotel przeprowadzono wiele remontów m.in. dostosowując pokoje do nowego standardu N’Room (od 2017 roku). Patrząc na obiekty, które w pierwszej kolejności mogłby otrzymać nowy wygląd, wymienić trzeba Novotele: Łódź Centrum,  Poznań Malta i Gdańsk Centrum.

Tekst powstał na bazie materiałów prasowych Accor.

Zdjęcia: materiały prasowe Accor.