Sanssouci Karpacz MGallery Hotel Collection będzie czwartym hotelem MGallery w Polsce. Historyczny budynek hotelu przejdzie rebranding i przebudowę, aby przyjąć pierwszych gości na początku 2023 roku.

Sanssouci Karpacz
Sanssouci Karpacz
Sanssouci Karpacz
Sanssouci Karpacz

110-pokojowy Sanssouci Karpacz MGallery Hotel Collection powstaje w ramach gruntownej przebudowy i rozbudowy historycznego hotelu Sanssouci Karpacz, przy ul. Karkonoskiej, z przepięknym widokiem na panoramę okolicy. Wybudowany na początku XX w. Sanssouci Hotel stanowił wizytówkę regionu w Europie, została w nim zamontowana pierwsza w tych stronach winda osobowa, obiekt posiadał własną restaurację, centralne ogrzewanie, bieżącą zimną i ciepłą wodę. Mieściło się w nim również kasyno. Zabytkowy budynek, dzięki intensywnym pracom renowacyjnym prowadzonym pod nadzorem konserwatora zabytków, odzyskuje dawną świetność.

Sanssouci Karpacz
Sanssouci Karpacz

Oprócz 110-pokoi Sannsouci Karpacz MGallery Hotel Collection oferował będzie restaurację, salę konferencyjną, część SPA & wellness z basenem, saunami i jacuzzi. Odtworzona zostanie również historyczna sala balowa.

Będzie to czwarty hotel w Polsce funkcjonujący pod marką MGallery Hotel Collection – na blogu znajdziesz moje recenzje z hoteli w Krakowie oraz Wrocławiu, a także informacje o hotelu w Sopocie.

Sanssouci Karpacz
Sanssouci Karpacz

Inwestorem jest Artur Kozieja, doświadczony ekspert na rynku hotelowym w Polsce, z którym Accor niedawno podpisał również umowę o zarządzanie hotelem Mövenpick Zakopane. Inwestycja realizowana jest w formule Condo.

Otwarcie Sanssouci Karpacz MGallery Hotel Collection zaplanowane jest na początek 2023 roku.

Sanssouci Karpacz
Sanssouci Karpacz

Wizualizacje: materiały prasowe Accor. Tekst powstał na bazie informacji prasowej Accor.