Hotel Indigo Krakow – Old Town był pierwszym hotelem marki Indigo z portfolio grupy IHG w Polsce. Obecnie funkcjonuje jeszcze Indigo Warsaw Nowy Świat. Czy mój pobyt w krakowskim Indigo był udany?

Hotel Indigo Kraków-Old Town
Hotel Indigo Krakow-Old Town-Widok na hotel z zewnątrz w ciągu dnia
Indigo krakow Old Town
Hotel Indigo Krakow - Old Town - widok na hotel z zewnątrz w nocy
Historia Kamienicy

Budynek, pod adresem Filipa 18, to typowa mieszczańska kamienica z 1836 roku. Przez wiele lat budynek stał zaniedbany, a jego stan techniczny się pogarszał. W 2014 roku inwestorzy zdecydowali się na kupno kamienicy i przywrócenia jej dawnego blasku. Warto zwrócić uwagę na elementy zachowane z oryginalnego wystroju, o których wspominam także w dalszej części recenzji (klatka schodowa z oryginalną poręczą, kafle z pieców użyte do wykończenia recepcji oraz baru). Obecnie w kamienicy działa hotel Indigo Krakow-Old Town. Na poniższych zdjęciach widać stan kamienicy przed remontem.

Hotel Indigo Kraków-Old Town
Hotel Indigo Krakow-Old Town- Kamienica przed remontem
Hotel Indigo Kraków-Old Town
Hotel Indigo Krakow-Old Town- Kamienica przed remontem
Hotel Indigo Krakow-Old Town- Kamienica przed remontem
Hotel Indigo Kraków-Old Town
Hotel Indigo Krakow-Old Town- Kamienica przed remontem
Hotel Indigo KrakOw – Old Town obecnie

Hotel podzielony jest tematycznie na 3 style architektoniczne, wszystkie nawiązują do wielkich polskich malarzy. Pierwsze dwa piętra poświęcono Matejce, mamy tu cegły oraz beton, są to także dwie najwyższe (3,8 metra wysokości) kondygnacje. Trzecie piętro to piętro Wyspiańskiego, a czwarte i piąte Nowosielskiego. W Hotelu mamy 56 pokoi, z czego w każdym stylu dostępne są pokoje Standard, Superior i Superior Premium, a w stylu Nowosielski także Apartament, w którym mieszkałem. Jeśli chodzi o typy pokoi, to różnią się one powierzchnią, wyposażenie jest natomiast takie samo- we wszystkich znajdziemy np. ekspres do kawy Nespresso. Dzięki uprzejmości Dyrekcji hotelu, mogę pokazać Wam wszystkie style w hotelu na poniższych zdjęciach. Widząc na żywo pokoje w stylu Matejko, nie miałem wątpliwości dlaczego jest to ulubiony styl gości. Zdjęcia mówią same za siebie- oryginalne drewniane belki stropowe, cegły i reprodukcje obrazów Matejki tworzą tu jedyny w swoim rodzaju klimat.

Indigo kraków Old Town
Hotel Indigo Krakow-Old Town- pokój w stylu Matejko
Hotel Indigo Kraków-Old Town
Hotel Indigo Krakow-Old Town - pokój w stylu Wyspiański
Hotel Indigo Krakow-Old Town- pokój w stylu Nowosielski
Hotel Indigo Kraków-Old Town
Hotel Indigo Krakow-Old Town-Szafa w pokoju w stylu Matejko
Hotel Indigo Kraków-Old Town
Hotel Indigo Krakow-Old Town- Oryginalne drewniane belki w pokoju w stylu Matejko
Hotel Indigo Kraków-Old Town
Hotel Indigo Krakow-Old Town-Łazienka w pokoju w stylu Matejko
HoTel Indigo Krakow-old Town: Położenie

Hotel Indigo Krakow – Old Town położony jest w odległości 5-10 minut pieszo zarówno od dworca Kraków Główny jak i od krakowskiego rynku. Z uwagi na zabytkowy charakter budynku, nie znajdziemy tu parkingu podziemnego, są natomiast dostępne parkingi zaraz obok hotelu w cenie 50 złotych za dobę, z którymi hotel współpracuje. Hotel oferuje także transfery z lotniska Balice w cenie 100 złotych (do 4. osób) lub 140 złotych (do 7. osób), wykonywane Mercedesem Vito.

Check-In

Check- in był szybki i sprawny. Miły recepcjonista Bartek poprosił tylko o podpisanie karty hotelowej, a inny Pan z obsługi zajął się bagażem oraz pokazał drogę na parking przy hotelu. Standardowy check-in time to godzina 15, i o tej godzinie mój Apartament był już gotowy. Jeśli chodzi o samą recepcję, to od razu zwróciłem uwagę na kafle ze starych pieców, które znajdowały się w kamienicy przed remontem. Zielone kafle zdobią teraz górną część frontu recepcji i baru. Cały obszar recepcji i baru utrzymany jest w miłych dla oka ciepłych kolorach, jest tu cegła, obrazy Tamary Łempickiej (reprodukcje), wygodne zielone fotele. Bar imponuje nie tylko wyborem alkoholi ale także designem- warto tu przyjść szczególnie w nocy.

Hotel Indigo Kraków-Old Town
Hotel Indigo Krakow-Old Town-Recepcja
Hotel Indigo Kraków-Old Town
Hotel Indigo Krakow-Old Town-Hall
Hotel Indigo Kraków-Old Town
Hotel Indigo Krakow-Old Town- Recepcja i bar wieczorem
Hotel Indigo Kraków-Old Town
Hotel Indigo Krakow-Old Town-biblioteka w lobby
Hotel Indigo Kraków-Old Town
Hotel Indigo Krakow-Old Town- Wejście do hotelu i kącik dla palaczy
Hotel Indigo Kraków-Old Town
Hotel Indigo Krakow-Old Town- Handy czyli przewodnik po mieście
Apartament Nowosielski

Apartament Nowosielski (503) na piątym (ostatnim) piętrze to jedyny apartament w hotelu. Jego powierzchnia to około 45 metrów kwadratowych. Składa się on z salonu, sypialni oraz łazienki z wanną i prysznicem.

Indigo krakow Old Town
Hotel Indigo Krakow-Old Town - wstawka powitalna i filiżanka z Ćmielowa
Hotel Indigo Krakow-Old Town- Piesek skarbonka w Apartamencie
SALON

Salon jest przestronny a dzięki trzem dużym oknom dachowym także dobrze doświetlony. W salonie znajdziemy kanapę wraz z ciekawymi poduszkami, stolik kawowy, komodę na której umieszczono ekspres do kawy Nespresso, piękne filiżanki z Ćmielowa, czajnik, pudełko z kawą i herbatą a także gorącą czekoladą w proszku i dwoma cukierkami (były to śliwki w czekoladzie, szkoda, że nie uzupełniane :)) oraz figurkę Buldoga Francuskiego. Dalej po lewej stronie znalazło się miejsce na biurko z dwoma lampami, informacjami lokalnymi oraz magazynem Lounge i informatorem hotelowym. Były tu także dostępne trzy gniazdka elektryczne. 

Hotel Indigo Krakow-Old Town
Hotel Indigo Krakow-Old Town-Salon
Hotel Indigo Krakow-Old Town
Hotel Indigo Krakow-Old Town-Salon

Na ścianie powieszono duży telewizor LCD o przekątnej 46 cali z dość standardowym wyborem kanałów. Poniżej minibar w którym znajdziemy aż 5 butelek bezpłatnej wody Wysowianka Zdrój w szklanych butelkach, szklanki oraz kieliszki, dwa wliczone w cenę pobytu w apartamencie wina (białe i czerwone), oraz trzy książki- jedna poświęcona nowoczesnej architekturze oraz dwie o Zakopanym. Obok minibaru niebieski fotel, wraz z kontrastującą żółtą poduszką. W salonie wygospodarowano także miejsce na szafę (walk-in closet) niestety bez wewnętrznego oświetlenia. W szafie znajdziemy deskę do prasowania i żelazko, dobrze wyposażony dodatkowo płatny hotelowy minibar, sejf (wielkości laptopa, bez kontaktu do ładowania urządzeń elektrycznych i wewnętrznego oświetlenia) oraz akcesoria do szycia, czyszczenia butów i golenia. Wszystkie produkty zapakowane były w gustowne markowe opakowania z recyklingu. Na podłodze w salonie uwagę przykuwa czarno-biały dywan w geometryczne kształty, na ścianach dwa obrazy a na suficie dwa industrialne żyrandole.

Hotel Indigo Kraków-Old Town
Hotel Indigo Krakow-Old Town- Salon
Hotel Indigo Krakow-Old Town
Hotel Indigo Krakow-Old Town-Salon
Sypialnia

Główne miejsce w sypialni zajmuje oczywiście łóżko KING, z miękkim wezgłowiem, na którym umieszczono aż 10 poduszek. Łóżko jest wysokie i bardzo wygodne, acz dość twarde. Obok łóżka znalazło się miejsce na szafki nocne, MediaBox (po prawej stronie), kontakty oraz piękne lampki nocne. Po lewej stronie łóżka ustawiono kolejny Niebieski fotel wraz z poduszką. Sypialnia jest dobrze doświetlona, mamy tutaj 3 duże okna dachowe, a dla tych którzy chcą podziwiać wschody lub zachody słońca, także małe drewniane schodki :). W sypialni znajdziemy także drugi telewizor 46 cali, ustawiony na drewnianej komodzie oraz urządzenie Handy, czyli bezpłatnego miejskiego przewodnika, który można zabrać ze sobą poza hotel.

Hotel Indigo Kraków-Old Town
Hotel Indigo Krakow-Old Town-Sypialnia
Hotel Indigo Kraków-Old Town
Hotel Indigo Krakow-Old Town-Widok z sypialni
Łazienka

W łazience, utrzymanej w ciemnych kolorach, do dyspozycji mamy zarówno wannę jak i prysznic, oraz dwie umywalki zamontowane w marmurowym czarno-białym blacie. Dużą zaletą łazienki jest także okno dachowe nad wanną, dzięki któremu możemy się relaksować patrząc jednocześnie w niebo. Kosmetyki dostępne w łazience to ekologiczne produkty wytwarzane wyłącznie na zamówienie hotelu przez firmę Lanwar Poland (znowu nawiązanie do Raffles Europejski Warsaw) – do dyspozycji mamy tu żel pod prysznic z odżywiającym ekstraktem z cytrusów, szampon z ekstraktem z jałowca. odżywkę do włosów z ekstraktem z białej pokrzywy, balsam do ciała z ekstraktem z kwiatów pomarańczy. Znajdziemy tu oczywiście także wiele ręczników jak i szlafroki oraz kapcie hotelowe z logo hotelu. Suszarka była natomiast schowana w szafie w salonie. Na moją prośbę szybko do pokoju przyniesiono także zestaw kosmetyczny, dentystyczny oraz zestaw do golenia. Łazienka wyposażona była także w sprawnie działające ogrzewanie podłogowe.

Hotel Indigo Kraków-Old Town
Hotel Indigo Krakow-Old Town- Łazienka
Hotel Indigo Kraków-Old Town
Hotel Indigo Krakow-Old Town- Kosmetyki w łazience
Hotel Indigo Kraków-Old Town
Hotel Indigo Krakow-Old Town- Łazienka w Apartamencie
Dodatkowe informacje o Apartamencie

System DND

Nowością której nie widziałem jeszcze w żadnym hotelu jest system Do not Disturb. Zamiast wywieszać zawieszkę proszę nie przeszkadzać (skądinąd zrobioną w świetnym stylu!), możemy nacisnąć przycisk na drzwiach, informując tym samym obsługę, iż nie życzymy sobie aby nam obecnie przeszkadzano-czujnik w drzwiach pokaże wtedy kolor czerwony, a dopiero za drugim razem kolor zielony. Nie wejdziemy także wtedy do pokoju używając standardowej karty hotelowej.

Klimatyzacja

W apartamencie zainstalowano rozbudowany system klimatyzacji Mitsubishi Electric, o wielu trybach pracy: chłodzenie, osuszanie, nawiew, tryb auto, ogrzewanie i wentylacja. Temperaturę można regulować oddzielnie w sypialni oraz w salonie.

Elektrycznie sterowane rolety

We wszystkich oknach dachowych zainstalowano elektrycznie sterowane rolety, które umożliwiają całkowite zaciemnienie salonu, sypialni oraz łazienki. System będzie jednak głównie przydatny podczas dużych upałów, gdyż widoki z okien są przepiękne.

Media Box

Obok łóżka w sypialni umieszczono MediaBox, składający się z portu AUX, HDMI, 2 portów USB (jeden o wyższym napięciu do ładowania tabletów, drugi o niższym dla telefonów komórkowych), i Bluetooth, dzięki czemu możemy wykorzystać telewizor i głośniki znajdujące się w apartamencie do oglądania ulubionych seriali lub słuchania muzyki leżąc w Wannie i popijając prosecco. Niestety nie mogłem go przetestować, gdyż nie chciał on współpracować z moim IPhone X.

Śniadanie

Śniadanie serwowane jest w restauracji hotelowej Filipa 18 w godzinach 6:30-10:30, a w weekendy od 7:00 do 10:00. Goście mają do dyspozycji bufet zimny na który składa się wybór serów, ryb, wędlin, warzyw i owoców od lokalnych producentów. Dostępne jest także wypiekane na miejscu pieczywo, Muesli, suszone owoce, ciastka francuskie na słodko, muffiny, jogurty: z owocami , naturalny, grecki.  Dostępne są także dania z karty: polskie proste śniadanie (kiełbaski, jajka sadzone, bekon, oscypek), wiejskie śniadanie (jajecznica z dwóch jaj z wybranymi dodatkami), mleczny start (owsianka na mleku na słodko lub słono), naleśniki Babci Ani (polskie naleśniki lub racuchy z jabłkami z jabłkami i cynamonem lub syropem klonowym), najlepszy w sąsiedztwie (omlet z wybranymi dodatkami) oraz jajka po benedyktyńsku

Hotel Indigo Kraków-Old Town
Hotel Indigo Krakow-Old Town-Śniadanie w restauracji hotelowej
Hotel Indigo Kraków-Old Town
Hotel Indigo Krakow-Old Town -Śniadanie w restauracji hotelowej

Bezpłatnie zamówić można również świeżo wyciskane soki z pomarańczy, grejpfrutów lub miks dwóch poprzednich. Dla osób z nietolerancjami pokarmowymi dostępna jest kawa z mlekiem sojowym i mlekiem bez laktozy. Obsługa na śniadaniu była bardzo miła, a dania z karty smaczne i szybko podane. Proponowano także uzupełnienie soku czy kawy, gdy te zamówione poprzednio się juz kończyły. Warto także zwrócić uwagę na wystrój Restauracji Filipa 18, w której podawane jest śniadanie a szczególnie na grafiki studentów ASP Kraków na ścianach. 

Hotel Indigo Kraków-Old Town
Hotel Indigo Krakow-Old Town- Bufet zimny
Hotel Indigo Kraków-Old Town
Hotel Indigo Krakow-Old Town- Restauracja
Hotel Indigo Krakow-Old Town: Restauracja Filipa 18

Hotelowa restauracja znajduje się na parterze, odwiedziłem ją wieczorem w celu wypróbowania menu degustacyjnego. Składało się ono z 7. dań oraz dobranych do nich win. Muszę przyznać, że zarówno wybór dań jak i win był świetny, bardzo atrakcyjna była także cena- 179 złotych oraz 89 złotych za wina. Pełne menu znajdziecie poniżej. Muszę tu także wspomnieć o świetnej obsłudze kelnerskiej w wykonaniu Pana Mirka, który znał dobrze kartę, umiał doradzić właściwy wybór potraw, a przy tym nawiązywał także łatwo kontakt z gośćmi, prowadząc również rozmowy na tematy poza kulinarne. 

Hotel Indigo Kraków-Old Town
Hotel Indigo Krakow-Old Town- Menu degustacyjne
Hotel Indigo Kraków-Old Town- Menu degustacyjne
Hotel Indigo Krakow-Old Town- Menu degustacyjne
Hotel Indigo Kraków-Old Town- Menu degustacyjne
Hotel Indigo Krakow-Old Town- Menu degustacyjne
Hotel Indigo Kraków-Old Town- Menu degustacyjne
Hotel Indigo Krakow-Old Town- Menu degustacyjne
Hotel Indigo Kraków-Old Town- Menu degustacyjne
Hotel Indigo Krakow-Old Town- Menu degustacyjne
Hotel Indigo Kraków-Old Town- Menu degustacyjne
Hotel Indigo Krakow-Old Town- Menu degustacyjne
Hotel Indigo Kraków-Old Town- Menu degustacyjne
Hotel Indigo Krakow-Old Town- Menu degustacyjne
Hotel Indigo Kraków-Old Town- Menu degustacyjne
Hotel Indigo Krakow-Old Town- Menu degustacyjne
U-Bar
Hotelowy Bar zlokalizowany jest zaraz obok recepcji, i czynny w godzinach od 20. do 1. w nocy. Oferuje bardzo szeroki wybór alkoholi i przekąsek na słodko i słono.
Indigo kraków Old Town
Indigo Krakow Old Town- U-bar
Indigo kraków Old Town
Indigo Krakow Old Town-drinki
Strefa Fitness

Hotel dysponuje siłownią (z większymi niż standardowe obciążeniami) i sauną suchą, które zlokalizowane są na poziomie -1. Strefa ta dostępna jest 24h na dobę, a wejście do niej wymaga hotelowej karty. Dla gości dostępne są tu bezpłatnie woda, ręczniki, a obok sauny zlokalizowano toaletę oraz prysznic. 

Hotel Indigo Kraków-Old Town
Hotel Indigo Krakow-Old Town-Siłownia
Hotel Indigo Kraków-Old Town
Hotel Indigo Krakow-Old Town-Strefa Sauny
Turn-down service
Hotel nie świadczy usługi turn-down service, natomiast woda, kawa (we wszystkich pokojach mamy tu ekspresy Nespresso) i herbata oraz kosmetyki uzupełniane są codziennie podczas sprzątania a także na prośbę gościa. 
Hotel Indigo Kraków-Old Town
Hotel Indigo Krakow-Old Town- klatka schodowa
Hotel Indigo Kraków-Old Town
Hotel Indigo Krakow-Old Town-Detale
Inne usługi oferowane przez hotel Indigo Krakow-OLd TOWN

Na poziomie -1 zlokalizowana jest sala konferencyjna, która może pomieścić 50 osób w ustawieniu kinowym. Jest ona dobrze wyposażona- posiada rzutnik oraz ekrany do wyświetlania treści, jest tu także sieć Wi-Fi oraz mały kącik z fotelami. Salę tą będzie można w przyszłości przedzielić na dwie mniejsze.

Hotel Indigo Krakow-Old Town
Hotel Indigo Krakow-Old Town-Sala konferencyjna
Hotel Indigo Krakow-Old Town
Hotel Indigo Krakow-Old Town-Sala konferencyjna
Internet

Hotel oferuje bezpłatny internet bezprzewodowy, nie było żadnych problemów z połączeniem się z siecią zarówno na IPhone jak i MacBook, Internet działał szybko i sprawnie.

Sztuka i detale

Hotel ten pod wieloma względami przypomina mi Raffles Europejski Warsaw. Tu także uwagę przywiązuje się do najmniejszych nawet detali, a cała identyfikacja wizualna hotelu zrobiona jest ze smakiem i utrzymana w jednorodnym stylu.

Hotel Indigo Kraków-Old Town
Hotel Indigo Krakow-Old Town- identyfikacja wizualna
Hotel Indigo Kraków-Old Town
Hotel Indigo Krakow-Old Town- identyfikacja wizualna
Obsługa

Obsługa hotelowa była bez zarzutu, wszyscy bardzo mili i kulturalni, chętni do pomocy i udzielania informacji. Czuć tu także luźną domowa atmosferę.  Szczególne wyróżnienie należy się dla Pana Mirka, kelnera w restauracji oraz Panów Bartka i Patryka pracujących na recepcji.

Check-out

Check-out był szybki i sprawny, bez problemu uzyskałem przedłużenie doby hotelowej do godziny 15 (standardowo do godziny 12).

Ceny

Ceny pokoi zaczynają się od 459 złotych za dobę ze śniadaniem za standardowy pokój. System rezerwacji jest dynamiczny, ceny uzależnione są od sezonu i obłożenia.

Hotel Indigo Kraków-Old Town
Hotel Indigo Krakow-Old Town-Rower hotelowy
Hotel Indigo Kraków-Old Town
Hotel Indigo Krakow-Old Town-Obraz w lobby
Podsumowanie

Hotel Indigo Krakow – Old Town to absolutna perła w Krakowie, miejsce w które włożono przede wszystkim wiele serca, a nie tylko zainwestowano tu pieniądze. Mój Apartament był bardzo przestronny i świetnie wyposażony. Obsługa także była bez zarzutu, uprzejma. chętna do pomocy i dobrze nastawiona do gościa. W hotelu panuje rodzinna atmosfera, nie ma tu wielu pokoi, więc jest miło i kameralnie. Śniadanie oraz inne potrawy w restauracji były smaczne oraz pięknie podane. Jeśli szukacie klimatycznego butikowego hotelu blisko starego miasta w Krakowie, hotel Indigo Kraków-Old Town będzie na pewno świetnym wyborem.

Kliknij tutaj aby dokonać rezerwacji w Hotelu Indigo Kraków- Old Town.

Powyższy link jest linkiem afiliacyjnym. Jeśli cenisz moją pracę dokonaj proszę rezerwacji w tym hotelu lub w innym hotelu IHG właśnie przez ten link.Twoje punkty w programie IHG Rewards Club naliczą się w standardowy sposób, z uwzględnieniem statusu i obwiązujących promocji. Wszelkie środki przeznaczę na dalszy rozwój bloga.

Informacje dodatkowe

Pamiętaj, że przywileje statusowe oraz punkty w programie lojalnościowym otrzymasz tylko poprzez rezerwację bezpośrednio przez kanały rezerwacyjne danej sieci hoteli, w tym podaną wyżej stronę internetową.

Jeśli podobał Ci się ten wpis, odwiedź proszę mojego Instagrama i Facebooka, znajdziesz tam wiele ciekawych zdjęć oraz treści.

Jeśli poszukujesz biletów lotniczych polecam LOT i Momondo.

W hotelu Indigo Kraków-Old Town nocowałem na jego zaproszenie. Opinia przedstawiona we wpisie, stanowi moją własną ocenę tego hotelu, na którą hotel nie miał wpływu. Dziękuję Pani Dyrektor Jolancie Wojnarowskiej za zaproszenie, pokazanie innych pokoi w hotelu, oraz za udostępnienie zdjęć kamienicy przed przebudową. 

6 komentarzy

  1. Pingback: Novotel Wrocław Centrum - recenzja z pobytu | Travel in Style

  2. Pingback: Crowne Plaza debiutuje w Polsce - czy wniesie coś nowego? – Travel in Style

  3. Pingback: Vienna House Mokotów Warsaw - brutalizm w sercu Mordoru – Travel in Style

  4. Pingback: Hotelowe gwiazdki - za co hotele je dostają? – Travel in Style

    1. Nie ma w tym hotelu apartamentu w stylu Matejko, apartament jest tylko w stylu Nowosielski. Ale faktycznie jest to świetny hotel na urlop.

      Krzysztof

Możliwość komentowania jest wyłączona.