Na otwarcie hotelu Raffles Europejski Warsaw w czerwcu 2018 roku czekali chyba wszyscy. Reklamowany jako nowe oblicze luksusu w Polsce hotel Raffles Europejski Warsaw na początku lipca dołączył także do programu Le Club. Czy warto się tu zatrzymać podczas pobytu w Warszawie?

Raffles Europejski Warsaw
Raffles Europejski Warsaw: Wejście do hotelu oraz nowe BMW serii 5
Raffles Europejski Warsaw
Raffles Europejski Warsaw: Instalacja Granice w wejściu do hotelu
Historia Hotelu

Hotel otwarto po raz pierwszy w 1857 roku. Zaprojektowany przez Henryka Marconiego w neorenesansowym stylu budynek, od razu uznany został za Grand Dame ówczesnych hoteli. To tu zatrzymywały się tak znane postaci jak Marlena Dietrich, Robert Kennedy czy Mick Jagger. W 2005 roku hotel powrócił w ręce prawowitych właścicieli, a od 2013 roku przechodził trwającą pięć lat renowację, aby ponownie powitać gości pod marką Raffles.

Położenie
Hotel leży w samym centrum Warszawy przy Krakowskim Przedmieściu, blisko Pałacu Prezydenckiego. Okna z drugiej strony wychodzą na plac Piłsudskiego a tam Grób Nieznanego Żołnierza, biurowiec Metropolitan autorstwa Sir Normana Fostera i Teatr Wielki Opera Narodowa oraz hotel Sofitel Warsaw Victoria (z którego recenzję przeczytacie tutaj). Jest to więc idealna lokalizacja zarówno dla zamożnych turystów, jak i biznesmenów. Ci pierwsi mogą zacząć stąd pieszo zwiedzanie Traktu Królewskiego, a drudzy znajdą w pobliżu wiele instytucji rządowych i prywatnych korporacji. Hotel dysponuje prywatnym parkingiem w cenie 150 złotych za dobę. Przed hotelem można także zaparkować samochód, płacąc w ciągu tygodnia w parkomacie. 
Check-In
Zameldowanie przebiegło szybko i sprawnie, niestety nie mogłem skorzystać wcześniej z opcji Online Check-in dla uczestników programu Le Club, gdyż nie działała; nie można było także zobaczyć swojej rezerwacji – ze strony Accor Hotels powinno nastąpić przekierowanie na stronę Raffles, które także nie działało. Niemniej tradycyjny check-in był szybki i sprawny, a na recepcji dla chętnych czekały także francuskie pianki z hotelowej cukierni Lourse. Po zameldowaniu przedstawiono mi moją Panią Butler, czyli osobistego opiekuna gościa, upewniwszy się, że władam angielskim, jako że w tym języku można się było z nią porozumiewać. 
Przywileje Statusowe 
W związku ze statusem Gold w programie Le Club otrzymałem: upgrade pokoju z kategorii Raffles do kategorii Apartment Grand na 2 piętrze (druga z czterech kategoria apartamentów w tym hotelu), voucher na drinka powitalnego oraz wstawkę powitalną, która czekała na mnie w pokoju. Karta do pokoju w kolorze czerwonym z logo Raffles Europejski wręczona mi została w pięknym opakowaniu. Zwróciłem także uwagęna stroje pracowników hotelu, zaprojektowane przez Tomasza Ossolińskiego. Hotele luksusowe poznaje się właśnie po takich detalach, tu pierwsze wrażenie było naprawdę doskonałe.
SERWIS BUTLERA 
Pani Butler odprowadziła mnie do mojego pokoju, podczas gdy  inny Pan z obsługi zajął się moimi bagażami. W samym pokoju opisała ona wszystkie elementy jego wyposażenia oraz operowania dotykowymi panelami do obsługi scen świetlnych czy też elektrycznego otwierania zasłon, a także udzieliła podstawowych informacji o hotelu, takich jak godziny otwarcia SPA czy też godziny serwowania śniadań. Życzyła także miłego pobytu, oraz pozostawała do mojej dyspozycji w trakcie trwania całego pobytu.
 
Raffles Europejski Warsaw
Raffles Europejski Warsaw:Lobby w ciągu dnia
Raffles Europejski Warsaw
Raffles Europejski Warsaw: Lobby wieczorem
Raffles Europejski Warsaw
Raffles Europejski Warsaw: Instalacja Oskara Zięty oraz recepcja hotelowa
Raffles Europejski Warsaw
Raffles Europejski Warsaw:Praca Leona Tarasewicza
Kolekcja Sztuki

Sztuka, wybrana przez Andę Rottenberg i Barbarę Piwowarską, otoczyła mnie już od samego wejścia do hotelu. Przechodząc przez masywne obrotowe drzwi, zobaczyłem instalację Granice (Granice, 2017, Instalacja świetlna: metal, szkło, komputer, elementy neonowe, dwie kolumny, 240 x Ø42 cm każda) autorstwa Włodzimierza Jana Zakrzewskiego, która symbolizuje zmieniające się granice Polski. Z prawej strony, tuż przed recepcją, wrażenie zrobiła na mnie nowoczesna instalacja Tajdo autorstwa znanego polskiego projektanta Oskara Zięty. Za samą recepcją zobaczyłem z kolei interesującą, bo wykonaną z onyksu mapę Warszawy, z zaznaczonymi na niej terenami zielonymi (w zaskakującym kolorze fioletowym).

WNĘTRZA

Idąc dalej, w lobby widać zdekonstruowany żyrandol z czasów gdy Hotel należał do Orbisu. Obecnie żyrandol znalazł swoje nowe miejsce na ścianie nowego Hotelu Europejskiego. Moją uwagę przykuwa także od razu dywan w charakterystyczne pasy, autorstwa Leona Tarasewicza, którego pracę podziwiam także potem na ścianie. Pod sufitem znajduje się instalacja Droga Mleczna czeskiego designera Filipa Houdek, czyli 160 elementów, przypominających o 160 latach historii tego miejsca. Kolejno  mijam piękne kwiaty, cukiernię Lourse oraz dochodzę do czerwonej softy, kolejnej pamiątki z czasów Orbisu. Sofa ta została całkowicie odnowiona; nad nią widzę kolejny element wystroju wnętrza, który szalenie mi się podoba, mianowicie klasyczny żyrandol.  Nabieram wtedy coraz większego uznania dla projektantów z pracowni WWAA oraz Borisa Kudlicki, którzy stworzyli to piękne wnętrze. Ogólnie, wszystkie żyrandole, zarówno te nowoczesne jak i tradycyjne w tym hotelu, robią na mnie wielkie wrażenie. Wracając do lobby, widzę także obraz Wilhelma Sasnala, przedstawiający nowoczesny samochód marki Volvo.

Raffles Europejski Warsaw
Raffles Europejski Warsaw: Sofa z czasów Orbisu oraz obraz Wilhelma Sasnala
Raffles Europejski Warsaw
Raffles Europejski Warsaw: Instalacja droga mleczna i praca Leona Tarasewicza
Raffles Europejski Warsaw
Raffles Europejski Warsaw: Żyrandol z czasów Orbisu w nowym miejscu i formie
Raffles Europejski Warsaw
Raffles Europejski Warsaw: Wejście do Long Bar i Restauracji
Raffles Europejski Warsaw
Raffles Europejski Warsaw: Aneta Grzeszykowska & Jan Smaga, Plan #10, Nadkole Słoneczna z serii Plan, 2003/2016, druk Lambda na płycie dibond
Raffles Europejski Warsaw
Raffles Europejski Warsaw: Jan Smaga, Artony/Artons Leporello, 2010, tusz pigmentowy na papierze bawełnianym, tektura, płótno
Raffles Europejski Warsaw
Raffles Europejski Warsaw: Anna Ostoya Lee, 2013/2015, olej, kolaż i płatki złota na płótnie
Raffles Europejski Warsaw
Raffles Europejski Warsaw: Andrzej Nowacki, 29.02.16, 2016 akryl, relief na desce
Apartament Grand w Raffles Europejski Warsaw
Pokoje hotelowe znajdują się na piętrach od pierwszego do trzeciego (na trzecim piętrze w czasie mojego pobytu trwały jeszcze prace wykończeniowe). W nowoczesnej nadbudówce na piętrach od czwartego do piątego znajdą się biura, a na parterze luksusowe butiki. Ze względu na status w programie Le Club otrzymałem upgrade do Apartamentu Grand na 2. piętrze, z pięknym widokiem na plac Piłsudskiego oraz Warszawski Skyline. Pokój był przestronny – miał około 80 metrów kwadratowych i wypełniony był polską sztuką, składał się z salonu z biurkiem, telewizorem i sofą, toaletki w korytarzu, przestronnej łazienki z wanną i prysznicem z deszczownicą oraz sypialni z dużym łóżkiem i garderobą. Wszystkie meble w apartamencie powstały na indywidualne zamówienie. Jako wstawka powitalna czekały na mnie owoce, trzy ciastka z hotelowej cukierni Lourse oraz białe wino. 

 

Odtwórz wideo
Salon

W salonie w oczy od razu rzuciła mi się czerwona sofa, oraz piękna porcelana, wszędzie widać tu dbałość o najmniejsze nawet detale. Patrząc od lewej strony, na ścianie widzę obraz Cezarego Poniatowskiego “Be Careful” z 2015 roku, a przed nim wygodne biurko z akcesoriami papierniczymi sygnowanymi marką Raffles Europejski. W biurku znajdują się także porty USB, HDMI oraz gniazdko elektryczne. Na biurku widzę także informatory hotelowe w skórzanych oprawach oraz telefon. Uwagę zwracam także na dywan, każdy, podobnie jak dzieła sztuki, jest inny w każdym z pokoi. Dywany te przedstawiają lotnicze zdjęcia Warszawy w XIX wieku. Idąc dalej widzę wspomnianą już wyżej czerwoną sofę, zestawioną w ramach kontrastu z dwoma białymi fotelami oraz czarnym stolikiem kawowym z pięknym marmurowym blatem. Po mojej lewej stronie znajduje się jeszcze jeden wyższy stół, z dwoma skórzanymi fotelami.

WYPOSAŻENIE

Na wprost widzę także bardzo duży telewizor LCD, będący częścią zabudowy  w ścianie. Obok niego znajduję porcelanę z Ćmielowa, kilka książek, oraz strefę barową z kawą i herbatą oraz ekspresem i minibarem. Herbata to produkty marki Jing, natomiast kawa Julius Meinl. Nie mogę nie wspomnieć o pięknych srebrnych filiżankach. Soft drinki z Minibaru wliczone są w cenę Apartamentu, tak samo jak woda i kawa oraz herbata. Za alkohol trzeba dodatkowo dopłacić. Cały salon jest bardzo wysoki, a na ścianach króluje drewno. Bardzo ciekawie rozwiązano także kwestię oświetlenia, którym sterować mogę za pomocą dotykowych paneli. Są to diody LED umieszczone w suficie oraz tradycyjne oświetlenie wolnostojące.

Przechodząc dalej mijam małą toaletkę z dwoma lustrami oraz docieram do łazienki.

Raffles Europejski Warsaw
Raffles Europejski Warsaw: Apartament Grand-Salon
Raffles Europejski Warsaw
Raffles Europejski Warsaw: Apartament Grand-detale w salonie
Łazienka

Pierwszą rzeczą, jaka od razu rzuciła mi się w oczy po wejściu do łazienki to ułożony na ścianie z marmuru wzór przedstawiający Pałac Kultury i Nauki (jest to marmur ułożony w ten wzór, nie jakakolwiek imitacja czy malunek), oraz wolnostojąca wanna. Sama łazienka składa się z dwóch luster z umywalkami wtopionymi w marmurowe blaty, pod którymi zamontowano szuflady z dodatkowymi ręcznikami. 

KOSMETYKI

Na półkach obok, znajdowały się akcesoria hotelowe (zestaw do golenia, płyn do płukania ust, zestawy dentystyczny i do manicure, grzebień oraz czepek kąpielowy- wszystko zapakowane w piękne czerwone opakowania) natomiast na samym blacie, jak i obok wanny i prysznica kosmetyki hotelowe wyprodukowane przez francuską markę Blaise Mautin wyłącznie na potrzeby tego hotelu. Nie są one dostępne w sprzedaży nigdzie poza hotelem. Po lewej stronie od wanny znajdowała się toaleta, a po prawej prysznic z deszczownicą, cały wyłożony marmurem. Suszarka do włosów umieszczona została w szafie w sypialni.

W łazience dostępne były trzy sceny świetlne – całkowita ciemność, oświetlenie dzienne oraz wieczorowe.

Raffles Europejski Warsaw
Raffles Europejski Warsaw: Łazienka
Raffles Europejski Warsaw
Raffles Europejski Warsaw: Prysznic
Raffles Europejski Warsaw
Raffles Europejski Warsaw: Łazienka
Raffles Europejski Warsaw
Raffles Europejski Warsaw: Kosmetyki w łazience
Sypialnia w Apartamencie Grand Raffles Europejski Warsaw

Wchodząc do sypialni od razu wzrok koncentruję na dużym łóżku oraz przepięknym zagłówku z diodami LED. Bardzo podoba mi się tu także kontrastowe zestawienie czerwonego dywanu (ponownie z mapą Warszawy), oraz ciemnej drewnianej podłogi. Obok łóżka widzę dwie szafki nocne, z prawej strony oprócz zegarka znajduję także master panel do kontroli światła oraz kurtyn w całym apartamencie, z lewej natomiast akcesoria do pisania oraz telefon, z opcją szybkiego wybierania najważniejszych numerów. Po obu stronach łóżka są lampy, natomiast lampki do czytania  ukryto w samym wezgłowiu. Na ścianach ponownie witają mnie dzieła sztuki: prace Anny Konik, fotografie i rysunek, z cyklu Our Lady’s Forever z 2007 roku. Naprzeciwko łóżka umieszczono kolejny duży telewizor LCD a w rogu sypialni wygodny fotel wraz ze złotym stolikiem  z blatem wykonanym z białego marmuru.

GARDEROBA

Za łóżkiem znajduję obszerną garderobę, wraz ze skórzaną kanapą oraz lustrami. Ponownie doceniam tu kunszt architektów z pracowni WWAA, którzy doskonale potrafią nadać wąskim przestrzeniom głębi, przez umiejętne operowanie lustrami i światłem. Znajduję tu także suszarkę do włosów oraz sejf, niestety bez opcji ładowania urządzeń elektrycznych i wewnętrznego źródła światła. 

Raffles Europejski Warsaw
Raffles Europejski Warsaw: Sypialnia
Raffles Europejski Warsaw
Raffles Europejski Warsaw: Apartament przygotowany do snu

Apartament był bardzo dobrze przygotowany na mój pobyt, jeśli chodzi o czystość i stan wyposażenia, wszystko pachniało jeszcze nowością. Klimatyzacja była wydajna i działała tylko przy zamkniętym oknie. W każdym pomieszczeniu można ją było osobno regulować za pomocą dotykowych paneli. Bez problemu uzupełniano także na moją prośbę wodę, kawę czy herbatę.

Turndown service

Turndown service, czyli przygotowanie pokoju do snu, wykonano zgodnie z moim życzeniem około godziny 19. Po wejściu do pokoju zastałem przygaszone światło, uzupełnione kosmetyki oraz wyposażenie baru a także zaścielone łóżko obok którego znalazły się dwie butelki wody i kapcie. 

Śniadanie

Śniadanie serwowane jest  w restauracji hotelowej (zaprojektowanej przez hiszpańskie studio Lazaro Rosa Violan) na parterze, od 6:30 rano do 10:30 i oferowane w większości w formule a la carte. Obsługa na śniadaniu była miła, ale słabo zorganizowana i nieprzeszkolona. Oprócz dań z karty dostępny był niewielki bufet w którym oferowano pieczywo, sery, szynki, warzywa, owoce i słodkie francuskie ciastka. Wszystkie produkty w bufecie, których spróbowałem, były smaczne oraz wysokiej jakości. Od razu zwróciłem także uwagę na piękną zastawę stołową oraz złote sztućce. 

Myląca trochę jest zawartość karty dań do wyboru, gdyż zawiera ona ceny dań, mimo, że goście mają zazwyczaj śniadanie wliczone w cenę pokoju. Być może jest to menu także dla gości spoza hotelu, natomiast jeśli tak, to sugeruję stworzyć dwie wersje menu, aby uniknąć nieporozumień. Pani z obsługi nie wiedziała także, czy kawior wliczony jest dla gości hotelowych w cenę śniadania czy też nie. Dopiero po dopytaniu innej osoby, wróciła do mnie z informacją, że nie jest.  Do picia oferowane były świeże soki owocowe, oraz kawa i herbata. W karcie nie znalazłem natomiast szampana lub choćby Prosecco.

OBSŁUGA NA ŚNIADANIU 

Niestety zawiodła organizacja pracy personelu na śniadaniu. Od razu po zajęciu stolika poinformowałem, że mam na śniadanie tylko 30 minut i proszę, aby potrawy z karty podano szybko. Niestety na samą kawę czekałem aż 20 minut (zwykłe latte na mleku bez laktozy), a dania gorące przyszły wszystkie na raz po 30 minutach, czyli wtedy kiedy musiałem już wychodzić. Poprosiłem wtedy o dostarczenie dań do pokoju, co zostało zrobione. Z pozytywnych aspektów muszę wspomnieć, iż dania te (jajecznica, owsianka, naleśniki na maślance) były bardzo smaczne i pięknie podane. Cała ta sytuacja miała miejsce przy połowie pustych stolików oraz przy dość licznym personelu na śniadaniu. Jest to na pewno dziedzina, w której hotel musi dokonać usprawnień, szczególnie w zakresie szkolenia personelu oraz szybkości serwowania dań z karty. Jeśli nie można szybko zaserwować gościom dań z karty, powinno się wrócić do klasycznego modelu śniadania w postaci bufetów oraz ekspresów do kawy. Wtedy zrobienie kawy z pewnością nie zajmie aż 20. minut. 
 
Za dostarczenie śniadania do pokoju, pobierana jest opłata w wysokości 25 złotych. Po złożeniu reklamacji hotel zaproponował w ramach rekompensaty bezpłatne śniadanie dla dwóch osób, w wybranym przeze mnie terminie.
Raffles Europejski Warsaw
Raffles Europejski Warsaw: Śniadanie w restauracji hotelowej
Raffles Europejski Warsaw
Raffles Europejski Warsaw: Restauracja hotelowa
Raffles Europejski Warsaw
Raffles Europejski Warsaw: Śniadanie w restauracji hotelowej
Raffles Europejski Warsaw
Raffles Europejski Warsaw: Śniadanie dostarczone do pokoju
Centrum SPA w Raffles Europejski Warsaw
Hotelowe centrum SPA zlokalizowane jest na poziomie -1, otwarte w godzinach 6-22 (siłownia 24 godziny na dobę, a zabiegi 10-22). Po wyjściu z windy (która utrzymana jest w minimalistycznym stylu- połączeniu drewna z lustrami) naszym oczom ukazuje się przestrzenna recepcja SPA z oryginalną mozaiką „Porwanie Europy” Krystyny Kozłowskiej z 1961 roku, którą przeniesiono tu z lobby w dawnego hotelu Europejskiego. Siłownia w Centrum Spa jest kameralna, umożliwia przeprowadzenie podstawowego treningu, natomiast obciążenia są tu typowo hotelowe. Oprócz siłowni do dyspozycji mamy jeszcze sauny męskie i damskie – każda wyposażona w szafki, pokój do relaksu z magazynami do czytania oraz wodą, oddzielnymi łazienkami i toaletami, wyposażonymi w kosmetyki marki Aromatherapy Associates.
 
SAUNY
 
Jeśli chodzi o same sauny to hotel dysponuje sauną suchą, mokrą oraz prysznicem wrażeń. W centrum SPA dostępny jest także pokój relaksu, z przygaszonymi światłami i bezpłatną wodą oraz magazynami.Oferta zabiegów jest bogata i bazuje na kosmetykach marek Aromatherapy Associates oraz Sisley. Oprócz typowych gabinetów zabiegowych, mamy tu także dostępny gabinet VIP, z dwoma łózkami, idealny dla par.
 
W hotelu funkcjonować będzie także basen, którego uruchomienie planowane jest na jesień 2018. roku. 
Raffles Europejski Warsaw
Raffles Europejski Warsaw: Wejście do SPA
Raffles Europejski Warsaw
Raffles Europejski Warsaw: Porwanie Europy Krystyny Kozłowskiej
Raffles Europejski Warsaw
Raffles Europejski Warsaw:Łazienka w Strefie Saun
Raffles Europejski Warsaw
Raffles Europejski Warsaw:Pokój relaksacyjny w SPA
Long BaR
Hotelowy bar utrzymany jest w jasnych barwach, inspirowany legendarnym barem w Raffles Singapore. Samo miejsce jest już dość popularne wśród mieszkańców stolicy, czasem więc ciężko o wolny stolik. Z Baru skorzystałem w celu wykorzystania vouchera na drinka powitalnego- niestety wybór był bardzo skromny- oprócz soft drinków, tylko dwa wina lub piwo, nie można było otrzymać w ramach vouchera żadnego drinka. Jest to moim zdaniem także aspekt do poprawy. Wkrótce otwarty zostanie drugi bar na hotelowym dziedzińcu. 
Inne usługi oferowane przez hotel Raffles Europejski Warsaw
Mogę tu właściwie napisać tylko tyle, że hotel jest w stanie spełnić każdą (legalną) zachciankę gościa. W hotelu funkcjonuje także wspomniana wcześniej cukiernia Lourse oraz Humidor czyli miejsce gdzie przechować, kupić i zapalić można cygaro wraz z kieliszkiem mocniejszego alkoholu. Ściany Humidoru zdobią oryginalne plakaty z czasów PRL.

 

Raffles Europejski Warsaw
Raffles Europejski Warsaw: Cukiernia Lourse
Raffles Europejski Warsaw
Raffles Europejski Warsaw: Kawa oraz ciastka z hotelowej cukierni
Obsługa
Wszystkie osoby z obsługi były kompetentne i uśmiechnięte, za wyjątkiem sytuacji która miała miejsce na śniadaniu. Sytuacja ta nie wynikała oczywiście ze złego nastawienia obsługi, ale ze złej organizacji pracy lub złego przeszkolenia personelu. Najlepiej zapamiętałem Pana Bartosza, czyli drugiego Butlera w trakcie mojego pobytu. Pan Bartosz sam zaproponował oprowadzanie po hotelu i pokazał mi wszystkie dostępne kategorie pokoi (oprócz rzecz jasna tej w której sam mieszkałem). Krótkie filmy z tych pokoi (oprócz Apartamentu Prezydenckiego i Raffles), znajdziecie na moim Instagramie w wyróżnionych relacjach. Wszystkie pokoje zrobiły na mnie duże wrażenie, oczywiście dwa największe zapierają dech w piersiach, natomiast także apartamenty są bardzo ładne i przestronne. W Apartamencie Signature bardzo podobała mi się łazienka oraz salon, a także osobna łazienka dla gości, ukryta za lustrami.
Raffles Europejski Warsaw
Raffles Europejski Warsaw: Piętro pierwsze
Raffles Europejski Warsaw
Raffles Europejski Warsaw: Piętro drugie
Raffles Europejski Warsaw
Raffles Europejski Warsaw: Piętro trzecie
Check-out
Check-out był szybki i sprawny, uzyskałem bez problemu przedłużenie dobry hotelowej aż do godziny 18. Poprosiłem także o pomoc z bagażami, z czym nie było najmniejszego problemu.
Ceny

Za pokój Raffles dla dwóch osób ze śniadaniem zapłaciłem 1380 złotych za dobę. Upgrade oraz inne opisane wyżej benefity, otrzymałem z uwagi na status w programie lojalnościowym Le Club. 

Ceny pokoi w tym hotelu wahają się od 1000 do 20000 złotych za dobę, uzależnione są także od sezonu i obłożenia.

Podsumowanie

Hotel z pewnością mogę polecić, po wyeliminowaniu wskazanych wyżej niedoskonałości. Widać bowiem, że po pięciu latach renowacji, stworzono piękne miejsce, jakiego w Warszawie dotychczas nie było. Robiąca wrażenie kolekcja sztuki oraz dbałość o każdy detal zachwyca i stwarza atmosferę pobytu w miejscu prawdziwie luksusowym. Serwis Butlera w wykonaniu Pana Bartosza był na najwyższym poziomie. Sam apartament był z kolei pięknie umeblowany i pachnący nowością. Jeśli poszukujecie miejsca wyjątkowego na mapie Warszawy, to powinniście zatrzymać się właśnie tutaj.

Kliknij tutaj aby dokonać rezerwacji w hotelu Raffles Europejski

 

Powyższy link jest linkiem afiliacyjnym. Jeśli cenisz moją pracę dokonaj proszę rezerwacji w tym hotelu lub w innym hotelu AccorHotels właśnie przez ten link. Wszelkie środki przeznaczę na rozwój bloga.

Pamiętaj, że przywileje statusowe oraz punkty w programie lojalnościowym, otrzymasz tylko poprzez rezerwację bezpośrednio przez kanały rezerwacyjne danej sieci hoteli, w tym podaną wyżej stronę internetową.

Jeśli podobał Ci się ten wpis, odwiedź proszę mojego Instagrama i Facebooka, znajdziesz tam wiele ciekawych zdjęć oraz treści.
Jeśli poszukujesz biletów lotniczych polecam Skyscanner.

Jeśli natomiast poszukujesz porównywarki cen hoteli polecam Amoma.

Wpis nie jest w żaden sposób sponsorowany przez AccorHotels. Za pobyt zapłaciłem z własnych środków.

Dziękuję BMW AutoFus za udostępnienie samochodu BMW 530i Xdrive.

15 komentarzy

 1. Pingback: DoubleTree by Hilton Warsaw – Travel in Style

 2. Pingback: Hotel Indigo Kraków - Old Town recenzja z pobytu | Travel in Style

 3. Pingback: Hotel am Konzerthaus Vienna Mgallery by Sofitel | Travel in Style

 4. Pingback: Hotel Nobu zamiast Rialto, Robert De Niro otworzy Hotel w Warszawie | Travel in Style

 5. Pingback: Robert De Niro otworzy Hotel Nobu w Warszawie – Travel in Style

 6. Pingback: 150 Euro od Accor Hotels - nowa promocja – Travel in Style

 7. Pingback: Koniec programu Le Club Accor Hotels - co z punktami ? – Travel in Style

 8. Pingback: Weekend za pół ceny i dodatkowe punkty Le Club - wiosna w Accor – Travel in Style

 9. Pingback: Radisson w Polsce - czy nowe hotele czymś zaskoczą? – Travel in Style

 10. Pingback: Hotelowe gwiazdki - za co hotele je dostają? – Travel in Style

 11. Pingback: Bachleda Luxury Hotel Krakow MGallery by Sofitel - krakowskie Art Deco – Travel in Style

 12. Pingback: MGallery Wrocław - znamy ceny i datę otwarcia – Travel in Style

 13. Pingback: Dzień ziemi 2019 w hotelach Accor – Travel in Style

Możliwość komentowania jest wyłączona.