Fantazja to jeden z czterech salonów biznesowych na lotnisku Chopina w Warszawie. Czy warto do niego wejść przed lotem? Kiedy za wejście musimy zapłacić i jak dużo?

Na lotnisku Chopina w Warszawie znajdują się cztery salony biznesowe- trzy zarządzane przez Chopin Airport (Fantazja, Bolero, Preludium) oraz salon Polonez, którym zarządzają Polskie Linie Lotnicze Lot, przeznaczony dla pasażerów Sojuszu Star Alliance oraz posiadaczy kart statusowych w programie Miles and More. Przed moim lotem do Rzymu liniami Alitalia, dzięki biletowi w klasie biznes, mogłem wybrać spośród trzech pierwszych salonów. Moim wyborem była Fantazja.
Wejście do salonu

Położenie

Salon położony jest obok Gate 35/36, na poziomie odlotów lotniska Chopina. Korzystać mogą z niego pasażerowie podróżujący w ramach strefy Schengen, oraz Non-Schengen. Ci ostani muszą jednak pamiętać, o kontroli paszportowej przy przejściu między strefami, i zarezerwować na nią dodatkowy czas, z racji tworzących się tam czasem kolejek.

Wystrój i wyposażenie

Wystrój jest jasny i nowoczesny. Dominuje kolor biały, który połączony został z drewnem. Ciemniejszy akcent stanowią fotele, oraz wykładzina.

Wnętrze salonu
Wnętrze salonu
IMG_1693
Wnętrze salonu- widok na estakadę dojazdową

Na niektórych ścianach znajdziemy także żywy mech oraz kwiaty.

Wnętrze salonu, w tle monitory na których możemy śledzić status lotu

Wydzielone zostało także pomieszczenie z leżankami, które może być całkowicie zaciemnione. Jest to szczególnie przydatna strefa dla osób, które chcą odpocząć po długim locie, przy zmianie strefy czasowej. W salonie skorzystać także można ze stanowisk komputerowych.

IMG_1680
Stanowisko komputerowe
IMG_1684
Pomieszczenie do spania
Oraz z szerokiego wyboru prasy w wersji zarówno elektronicznej, jak i tradycyjnej.

Polska i zagraniczna prasa
Do dyspozycji gości są także toalety oraz prysznice, wraz z kosmetykami.

Prysznic z kosmetykami
Łazienka z kosmetykami
IMG_1703
Prysznic
Gdyby ktoś zapomniał która jest obecnie godzina w Nowym Jorku, Tokio czy Moskwie, łatwo może ją sprawdzić.

Zegary wraz z godzinami w różnych strefach czasowych

Oferta
W salonie oferowane są ciepłe i zimne przekąski, napoje alkoholowe, bezalkoholowe, kawy z ekspresu oraz wybór herbat. Menu zmienia się w trakcie dnia, w ramach ciepłych propozycji rano serwowane jest śniadanie , potem lunch- zupa oraz kilka dań do wyboru (kurczak, makaron w trakcie mojego pobytu). Wybór zimnych przekąsek pozostaje niezmienny w czasie całego dnia. Wszystko jest na bieżąco uzupełniane. 

Bufet ze słodkimi przekąskami, w tle bufet z daniami ciepłymi
Dania zimne
IMG_1687
Alkohole
IMG_1688
Alkohole

Koszt wstępu

Pasażerowie wybranych linii lotniczych podróżujący w klasie biznes lub posiadający odpowiedni status, skorzystają z salonu bezpłatnie. Dla innych pasażerów wstęp kosztuje 130 złotych.

Podsumowanie

Fantazja to dobry wybór dla osób, które chcą odpocząć lub popracować. W saloniku jest zazwyczaj dość mało osób, co sprawia, że nikt nie będzie nam przeszkadzać. Do zalet należą także prysznice oraz toalety, umieszczone w samym salonie, oraz zaciemniany pokój, w którym możemy się przespać, czekając na przesiadkę. Wybór jedzenia oraz napojów, jest odpowiedni, a propozycje ciepłe zmieniają się w ciągu dnia.

Jeśli podobał Ci się ten wpis, odwiedź proszę mojego Instagrama i Facebooka, znajdziesz tam wiele ciekawych zdjęć oraz treści.

Jeśli poszukujesz biletów lotniczych polecam Skyscanner.

W celu rezerwacji hotelu możesz skorzystać ze stron sieci Accor lub Hilton. Możesz także skorzystać z porównywarki cen Amoma.

Pamiętaj, że przywileje statusowe oraz punkty w programach lojalnościowych, otrzymasz tylko poprzez rezerwację bezpośrednio przez kanały rezerwacyjne danej sieci hoteli.

Jeden komentarz

  1. Pingback:Alitalia w klasie biznes – Travel in Style

Możliwość komentowania została wyłączona.