Berlin odwiedzam kilka razy w roku. Nigdy wcześniej nie nocowałem jednak w butikowym hotelu Sofitel Berlin Gendarmenmarkt. Czy był to pobyt na 5*?

Sofitel Berlin Gendarmenmarkt
Sofitel Berlin Gendarmenmarkt-Wejście do hotelu
Sofitel Berlin Gendarmenmarkt
Sofitel Berlin Gendarmenmarkt-Widok na hotel z placu Gendarmenmarkt
Położenie

Hotel położony jest w berlińskiej dzielnicy Mitte, tuż obok ulicy Friedrichstraße, słynącej z luksusowych sklepów. Sam hotel ma butikowy charakter, dysponuje 70. pokojami oraz 22. apartamentami. Lokalizacja umożliwia dotarcie pieszo do wszystkich najważniejszych atrakcji Berlina w kilkanaście minut. Do hotelu z lotniska dostać się można autobusem TXL BUS – jeśli zamierzacie zwiedzać Berlin polecam od razu zakup Berlin Welcome Card – dostaniecie dzięki temu zniżki w wielu muzeach. Hotel oferuje także transfer limuzynami w cenie 95 Euro z lotniska Tegel lub 120 Euro z lotniska Schönefeld (w obu przypadkach maksymalnie 2. osoby w Mercedesie klasy S lub od 2. do 7. osób w Minivanie). Parking hotelowy kosztuje 25 Euro za dobę. 

By otrzymać dostęp do tego wpisu należy zakupić Pakiet miesięczny lub Pakiet pojedynczy 5* – Sofitel Berlin Gendarmenmarkt.