The Bridge Wrocław MGallery to drugi w Polsce po Krakowie hotel marki MGallery z portfolio Accor. Czy warto się tu zatrzymać planując pobyt we Wrocławiu?

widok na hotel od strony Odry
The Bridge Wrocław MGallery - widok na hotel od strony Odry
Dlaczego The Bridge?

Nazwa hotelu nie jest przypadkowa, jak zobaczycie, (prawie) wszystko w tym hotelu jest przemyślane w najdrobniejszych szczegółach. Ostrów Tumski był kiedyś wyspą a w miejscu hotelu znajdował się most łączący wyspę z lądem. Nazwę można także interpretować jako most między przeszłością a współczesnością – nowoczesny obiekt w sercu historycznej części miasta.

Koncepcję pięciogwiazdkowego hotelu stworzyło wrocławskie biuro projektowe Forum Architekci, a za projekt wnętrz odpowiadała pracownia Medusa Group. Hotel oferuje 184 pokoje w tym 17 apartamentów (12 typu Junior, 5 typu Executive), siłownię, centrum SPA (trzy sauny, strefę zabiegową, strefę relaksu z ogrodem wertykalnym), prywatny taras na dachu, zaplecze konferencyjne, letni ogród, bar oraz restaurację Craft. Zastosowane w hotelu materiały – tradycyjnie wypalana cegła, beton, szkło i metal, które są już obecne na Ostrowie Tumskim, – powodują, że ten nowoczesny obiekt wpisuje się w historyczny charakter miejsca. Cegły pochodzą z cegielni we wsi Patoka, jedynej gdzie cegły są wypalane ręcznie w piecu Hoffmana.160 tysięcy cegieł przywieziono na budowę The Bridge. Nawiązano do architektury gotyku, gdzie spoina była jedynie elementem spajającym, a nie dekoracyjnym, dlatego jest w kolorze białym.

By otrzymać dostęp do tego wpisu należy zakupić Pakiet miesięczny lub Pakiet pojedynczy 5* – The Bridge Wrocław MGallery.