Jest w Warszawie kilka ciekawych hotelowych basenów – na najwyższym piętrze hotelu Intercontinental, klimatyczny basen z lustrami w hotelu Sofitel Warsaw Victoria czy też marmurowy basen w hotelu Warszawa. Żaden hotel nie ma jednak tak jak w kompleksie Deepspot basenu o głębokości 45 metrów. 

Deepspot
Deepspot
Deepspot
Deepspot

Już jesienią tego roku zostanie oddany do użytku najgłębszy basen nurkowy na świecie. Unikatowość powstającego pod Warszawą (dokładnie w Mszczonowie) projektu nazwanego Deepspot związana jest nie tylko z jego rozmiarami, ale także przejrzystością wody. Krystaliczna toń o głębokości 45 metrów (8000 metrów sześciennych wody – 27 razy tyle co w zwykłych 25 metrowych basenach!) zagwarantuje użytkownikom basenu niezwykłe doznania. Nurek będzie miał wrażenie zawieszenia w przestrzeni, jakby wody wokół w ogóle nie było. Basen Deepspot będzie tak głęboki jak wysoki jest piętnastopiętrowy budynek, wrażenie swobodnego dryfowania będzie więc naprawdę niesamowite. 

Deepspot
Deepspot
Deepspot
Deepspot

Podwarszawski Deepspot będzie czwartym na świecie basenem nurkowym oferującym podobne doznania, ale jedynym tak zaawansowanym technologicznie. Z budową basenu nurkowego nie poradzili sobie nawet inwestorzy w Emiratach Arabskich – po zawaleniu wykopu inwestycje wstrzymano. W kompleksie planowany jest także niezwykły hotel z pokojami których okna wychodzić będą właśnie na basen.

Deepspot
Deepspot